Soutěže družstev - kraj

Šachová utkání oddílu CHESSMONT v krajské lize.

Turnaje

Záznamy z volných šachových turnajů, kterých se účastníme.

Archiv

Přehledný archiv šachových sezón.

Neděli  11.11.2012 jsme si zajeli zpříjemnit zápasem na horkou půdu Francovy Lhoty. Když jsem později sedal k partii a začal vyplňovat partiář, s radostí jsem vyplňoval skoro magické datum 11.11.2011. Doma jsem pak po sdělení tohoto důležitého momentu nedělního dopoledne byl za totálního blba.  Co už, budu si muset počkat na 12.12.. V prvním kole byla Francova Lhota jedním z příjemných překvapení, takže nás rozhodně nečekal lehký zápas, což se potvrdilo v průběhu zápasu. Stejně jako v prvním kole se na jednotlivých šachovnicích přiklánělo štěstí spíše k našemu týmu, takže za konečný výsledek 4,5 : 3,5 můžeme soupeřům trhat ruce. K jednotlivým partiím asi moc objektivní komentář nenapíšu, takže to vezmu postupně šachovnici za šachovnicí.

Na jedničce bojoval Pavel s Petrem Zvardoněm. Prozatimní skóre 2:0 ve prospěch Pavla nešlo brát v úvahu, protože dle vyjádření Pavla v každé partii byl na šachovnici vidět souboj s možnostmi za obě strany. V průběhu partie se mi napřed zdálo, že Pavel stojí trochu líp, ale pak se to otočilo a pozice se mi přestala za nás líbit. Konečná remíza ve věžovce byla asi spravedlivá a zajistila nám solidní půlbod pro celkové vítězství. 

Já jsem s panem Hrabovským hrál už potřetí, pokaždé s bílými a pokaždé se stejným výsledkem. I tentokrát jsem byl po zahájení naprosto spokojený a v podstatě necítil jsem ani v jednom okamžiku partie ohrožený.  V podstatě šlo jen o to, jestli budu schopný prorazit soupeřovu obranu a to se nakonec  po nějakém tom manévrování podařilo.

Na trojce hrál Miloš s Milanem Krčmářem a také zde jsme zaknihovali další důležitý bod, byť se mi jeho caro-cann v průběhu partie moc nezdál. Po té Miloš získal kvalitu, ale ani v této chvíli partie asi nebyla vyhraná. Nicméně Miloš již před zápasem dostal výplatu a tak sám po partii potvrdil, že prostě vyhrát musel.

Na čtverce byl hodně tlačený časem Honza Malčánek a zde asi byl ten moment, kdy se zápas zlomil v náš prospěch. Po partii Honza ukazoval, že mohl trpět ještě víc než v partii. Konala se již tradiční časovka, ve které Honza putoval svým bílým králem až na h6 s jasným plánem matu. Otázkou je jestli matu černému nebo bílému králi. Situace byla  asi taková, že Honza měl asi 18 sekund na 10 tahů a nepříjemnou pozici (asi prohranou). Pak se pár tahů bliclo a najednou se soupeř chytal za hlavu, když si nechal napíchnout krále a dámu. Zbylých pár tahů Honza stihl a vyhrál.

Na pětce hrál Igor, který se myslím protrápil až ke konečné remíze.  Celou partii se mi zdálo, že musí každou chvíli rupnout, takže jeho remíza byla pro nás víc než důležitá.

Naopak na šestce se partie otočila v náš neprospěch. Josef Slížek hrál s domácím Františkem Válkem víceméně asi rovnocennou pozici. Nejprve stál lépe domácí hráč, potom zase Josef. Domácí hráč několikrát nabízel remízu, kterou Josef bojovně odmítal. Bohužel závěr partie nevzal za správný konec a nakonec prohrál pěšcovku.

Na sedmičce trpěl Jarda. Jeho zakuklený střelec na b7 za vlnou vlastních pěšců neskýtal moc naděje, že někdy ožije a tak jsem  do partie moc nadějí nevkládal. Nakonec soupeř otevřel linie na Jardova krále a slavil vítězství.

Na osmičce remizoval Zbynďa se zkušeným Čestmírem Hájkem. Myslím, že to byla první skončená partie. Zbyněk pak prý stihl do skončení všech partií dva obědy a tak měl po zbytek dne dobrou náladu.

Co říci závěrem, v průběhu zápasu jsem neměl pocit, že kromě asi mojí partie, někde prorazíme, takže celková výhra nás určitě mohla těšit. (M.K.)

 Zpět na předchozí stránku

Milan|12.0.2000 - 11:15
FRL-ROZ
Za pravopisné chyby se omlouvám. Psáno v presu, stresu a z donucení :-)
Reagovat na komentářJméno:  E-mail: 
Předmět: 
Komentář: 

Doporučené články

10. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

CHESSMONT"A" - Hošťálková "A"

>> Čtěte více

9. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

TJ Sokol Valašská Bystřice "A" - CHESSMONT"A" Rožnov žije!

>> Čtěte více

8. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

CHESSMONT"A"- Zlín"C" Rožnov slábne...

>> Čtěte více

7. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

TJ FS Napajedla A - MR.COFFEE - CHESSMONT "A"

>> Čtěte více