Soutěže družstev - kraj

Šachová utkání oddílu CHESSMONT v krajské lize.

Turnaje

Záznamy z volných šachových turnajů, kterých se účastníme.

Archiv

Přehledný archiv šachových sezón.

V neděli  7. prosince se odehrálo 4. kolo krajského přeboru, ve kterém se rozhodovalo o přezimování v nejvyšších patrech tabulky. Abychom měli šanci se umístit na prvním místě, potřebovali jsme porazit družstvo Postoupek „B“, které k nám zavítaly bez bratří Bačáků, tedy v hodně oslabené sestavě. Další neporažený účastník kraje družstvo Hošťálkové zavítalo do rovněž neporažené Kroměříže. Postoupky zůstávají líhní talentované mládeže na Moravě, takže příležitost k ochutnání ostrých mistrovských zápasů dostali i mladí borci Pecháček s Opluštilem jr. Hosté byli v klubovně s asi půlhodinovým předstihem. Naše příprava (stavění figur, hodin a vyplnění písemností) byla také hodně rychlá. Zdržely mě akorát vyteklé baterky v jedněch hodinách (žádný fatální problém díky večerce v přízemí). Zahájil jsem zápas včas a rychle běžel zahajovat zápas našeho béčka.

První úspěch zaznamenala naše opora z b-družstva Eda Křižák, který celkem snadno a rychle zvítězil na osmé šachovnici, kde soupeř nekladl větší odpor.  Hned po Edovi zvítězili také ve svých patiích sedmá a pátá šachovnice a remízu přidal Zbyněk. Tento stav potom vydržel mezi třetí a pátou hodinou zápasu. Obcházel jsem šachovnice a hádal v duchu, kdo  asi přidá ten rozhodující čtvrtý bod.  Jarda to nebyl, protože tentokrát prohrál s kapitánem hostí v partii, ve které držel až do 18. tahu černými převahu a hosté tak korigovali nepříznivý stav. Tím vítězným bodem byla Milanova partie, ve které po chybě soupeře ve 12.tahu Milan získal pěšce, kterého přetavil  v 56.tahu v rozhodující bod zápasu. Zbyňkovi se tentokrát podařilo remízou utéct hrobníkovi z lopaty a Miloš přehlédl ve slibné pěšcové koncovce kvůli horšímu času vítězné pokračování  a jeho soupeř tak získal vydřenou remízu. Závěrečný účet podepsal Honza, který stále bojuje o sezónu bez prohry.

Jak to tak vypadá, v letošní sezóně si zahrajeme o postup do 2. ligy se družstvy na druhém až čtvrtém místě. Ostatní družstva mají na postup z prvního místa spíš šanci jenom teoretickou. (za)

 Zpět na předchozí stránku

Téma zatím nikdo nekomentoval, buďte první

Jméno:  E-mail: 
Předmět: 
Komentář: 

Doporučené články

10. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

CHESSMONT"A" - Hošťálková "A"

>> Čtěte více

9. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

TJ Sokol Valašská Bystřice "A" - CHESSMONT"A" Rožnov žije!

>> Čtěte více

8. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

CHESSMONT"A"- Zlín"C" Rožnov slábne...

>> Čtěte více

7. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

TJ FS Napajedla A - MR.COFFEE - CHESSMONT "A"

>> Čtěte více