Soutěže družstev - kraj

Šachová utkání oddílu CHESSMONT v krajské lize.

Turnaje

Záznamy z volných šachových turnajů, kterých se účastníme.

Archiv

Přehledný archiv šachových sezón.

Zápasy družstev ze stejného okresu bývají poznamenány skutečností, že se soupeři velmi dobře znají a často mají k sobě blízko. Šachistů je prostě málo a tak kdo si chce pořádně v sezoně zahrát, hostuje často ve vedlejší vesnici. Samozřejmě když potom přijde na lámání chleba a vzájemný souboj tak se hraje těžko. Proto mi už před zápasem 9. Kola ZKP bylo jasné, že náš výlet do Valašské Bystřice nebude úplně jednoduchou záležitostí. Valašské Bystřici pomohli loni k postupu právě hráči Rožnova. Také mi bylo jasné, že vzhledem k sestupovému postavení budou chtít hráči soupeře konečně bodovat naplno, protože ani případná remíza dvě kola před koncem by je sestupových starostí nezbavila. Nám vypadl ze sestavy Zbyněk Pyš, kvůli pracovním povinnostem, a tak jsem musel řešit posun družstva od čtvrté šachovnice níže. To nebývá nikdy příjemná záležitost a dělám to nerad, protože si pamatuji sezonu, kdy jsem měl z jedenácti partií devětkrát černé. Nakonec se mi podařilo dát dohromady docela silnou sestavu, protože mi na poslední šachovnici přislíbil účast Jiří Břoušek, dlouholetý rožnovský hráč.

Svoje partie rozehráli všichni velmi zodpovědně. Protože za domácí hráče nastoupil velmi silný Vladimír Bělunek, počítal jsem tak trochu s nulou na první a jedničkou na osmé šachovnici. Už od začátku se ukazovalo, že zápas bude velmi vyrovnaný. První dvě remízy skončily partie na třetí a páté šachovnici. Potom dokázali přetavit v bod Milan s Jožkou a situace začala pro Rožnov vypadat slibně. Bohužel jsem svou partii ve třicátém tahu pokazil, takže se celý zbytek dohrávky zbytečně zdramatizoval. Ani Igor ani Jirka na osmé šachovnici nedokázali cestu k výhře najít, a tak drama vrcholilo dohrávkou na první šachovnici. Honzovi se nakonec v časovce podařilo vytvořit na šachovnici mrtvou pozici a šťastný konec byl na světě.

Rožnovu se podařilo po devátém kole udržet pouze dvoubodovou ztrátu na vedoucí Hošťálkovou. Bez ohledu na výsledek rozhodující bitvy o první místo v příštím kole jsem spokojený, protože Rožnov v letošní sezoně předvádí v soutěži nejlepší výkon od postupu do druhé ligy v roce 2008, a to prostě každého rožnovského šachistu musí těšit. (za)

 Zpět na předchozí stránku

Téma zatím nikdo nekomentoval, buďte první

Jméno:  E-mail: 
Předmět: 
Komentář: 

Doporučené články

10. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

CHESSMONT"A" - Hošťálková "A"

>> Čtěte více

9. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

TJ Sokol Valašská Bystřice "A" - CHESSMONT"A" Rožnov žije!

>> Čtěte více

8. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

CHESSMONT"A"- Zlín"C" Rožnov slábne...

>> Čtěte více

7. kolo ZKP 2014/2015

  Náhled ke článku

TJ FS Napajedla A - MR.COFFEE - CHESSMONT "A"

>> Čtěte více