Soutěže družstev - kraj

Šachová utkání oddílu CHESSMONT v krajské lize.

Turnaje

Záznamy z volných šachových turnajů, kterých se účastníme.

Archiv

Přehledný archiv šachových sezón.

Vážená šachová společnosti,

strávili jsme spolu letos již čtvrtý ročník valašského šachového Grand Prix a osmým turnajem 16.října jsme ho i uzavřeli. Ale pojďme popořadě. V domě U Pernických se prezentovalo čtrnáct hráčů, mezi nimiž nechyběli ani dva nejžhavější kandidáti na celkové vítězství, stejně jako borci se stoprocentní docházkou všech turnajů, či dravé mládí. Už rozlosování naplnilo očekávání přímého souboje o krále nejen posledního turnaje, ale dokonce celé letošní tour, když třetí kralevic Peťa Kubín se rozuzlení Grand Prix nemohl zúčastnit kvůli očekávanému přírůstku do zuberské členské základny. Když před začátkem "partie večera" ve třetím kole proti Igorovi předvedl Jura Foukal sprchu sebe samého a okolí natlakovanou kolou, málokdo to pochopil jako nácvik závěrečného ceremoniálu, kterým vítězové závodů F1 rituálně oslavují své tituly:-) Výhrou v této partii totiž Jura  nejen smazal Igorův průběžný náskok, ale též zaútočil na potenciální třetí "pětku" celého seriálu. Tu mu sice následně zhatil remízou Zdeněk Románek, ale radost z vítězství večera spolu se mnou a z triumfu v celkovém pořadí Grand Prix 2014 nikoliv. Bronz si z posledního setkání odvezl do Zubří Jožka Velčovský, který připsal 4 celé body a jen klubový jmenovec Jožka Krupa ho připravil o 100%. Tři body si ve čtvrtek připsala celá řada dalších borců, kteří se pravidelně pokosili navzájem. Nicméně bojovalo se opravdu urputně do poslední partie celého Grand Prix, ani jediná půlka nebyla zadarmo.

   A jak tedy dopadlo vše celkově? K tomu se hodí použít jeden reklamní slogan, aneb "Král se nikdy nevzdává.", aneb "Buď jsi král, nebo ne!" A tak jsme všichni svorně provolali slávu a uznali korunovaci Jury Foukala, který v Grand Prix 2014 právem zvítězil. Jako jediný totiž dokázal vyhrát hned 3 dílčí večery a dva z nich dokonce za sebou se ziskem 100% bodů, což je nový rekord. Nakonec prvním vícekrálem Grand Prix 2014 se stal Igor Jasný, který osmým turnajem neudržel mírný náskok a byl ve finiši předstižen. Igor též vyhrál jednou se 100% ziskem a v žádném večeru nezakolísal pod 3 body, což je též skvělý a stabilní výkon! Krom výhry večera tato statistika zdobí ještě celkově druhého vícekrále Grand Prix 2014 Peťu Kubína, a tak bronz míří tentokráte do Zubří. Aby nebylo Jurova řádění v posledním turnaji dost, tak ještě pro pořádek dodejme, že zvítězil též ve volné kategorii "VELO  Skokan

  roku", kdy zaznamenal největší změnu +41 VELO bodů mezi jednotlivými turnaji. A aby "osvíceného despotismu" nebylo málo, tak sice gentlemansky nechal ostatní hráče losovat o poslední cenu Grand Prix 2014 před ním, ale stejně si nakonec poslední ležící eso symbolizující láhev vína stejně odnesl opět král Jura Foukal. Nicméně z mého pohledu Jste vítězi stejně Vy všichni, kdož Jste se aktivně do našich klání zapojili. Každý se v rámci svých nejlepších schopností a možností hrdinně bil v každé partii, žádný souboj nebyl předem ztracený, všichni Jste šachoví rekové.

    Co říci závěrem? Dovolte mi především Vám všem poděkovat za naprosto bezproblémový průběh letošního již čtvrtého ročníku, za Vaši aktivní spoluúčast a podporu celého seriálu turnajů Grand Prix 2014, za Váš šachový i lidský podíl na atmosféře a dění během všech večerů. Velký dík pak rozhodně patří oddílům Sokol Zubří a Sokol Valašská Bystřice, pohostinnosti kluboven těchto oddílů jsme s vděčností využívali.

   Zároveň Vás kohokoliv žádám o otevřenou kritiku právě skončeného Grand Prix 2014, o konstruktivní návrhy pro příští ročník, o nejrůznější inspirace a podněty pro další budoucí akce podobného druhu.

 

   Vám všem ještě jednou díky, přeji pevné zdraví a vše dobré. (PV)

 

 Zpět na předchozí stránku

Téma zatím nikdo nekomentoval, buďte první

Jméno:  E-mail: 
Předmět: 
Komentář: 


  Náhled ke článku Propozice krajského přeboru v bleskovém šachu
Propozice krajského přeboru v bleskov...
Poslední aktualizace: 26.10.2014  

bleskový šach..zobrazit detail

Doporučené články

Pozvánka na 12. Víkendový turnaj BŠŠ

  Náhled ke článku

Pořadatel: Beskydská šachová škola

>> Čtěte více

Pozvánka na Czech Tour

  Náhled ke článku

PaedDr. Jan Mazuch, ředitel CZECH OPEN & CZECH TOUR

>> Čtěte více

Pozvánka na OPEN KROMĚŘÍŽ

  Náhled ke článku

Pořádá šachový oddíl TJ Postoupky

>> Čtěte více

Pozvánka na krajský a okresní přebor čtyřčlenných družstev v rapidu - 17.11.2014 Havířov

  Náhled ke článku

Pořádá MKŠS Ostrava, VV OŠS Karviná a šachový oddíl Baník Havířov

>> Čtěte více